Shaolin Kung Fu

XV Mistrzostwa Polski Wushu

Warszawa, 12-13 września 2009

Już po raz 15 zawodnicy z całego kraju i kilka ekip zagranicznych (Anglia, Białoruś i Czechy) rywalizowało w konkurencjach form taolu i wolnej walki sanshou/qingda. Gdyńską sekcję reprezentowali: Krzysztof Brzozowski, Leszek Staszyński oraz Marek Nowopolski. Pierwszym sukcesem był udany występ Leszka Staszyńskiego w konkurencji form tradycyjnych północnych ręcznych, w której zdobył mistrzostwo Polski. Nadmienić należy, iż był to jego pierwszy występ na Mistrzostwach Polski w kategorii seniorów. Wygrana cieszy tym bardziej, że na drugim miejscu uplasował się zawodnik z angielskiej Derby Wushu School, medalista Mistrzostw Europy Steven Coleman. Kolejnym medalistą był Marek Nowopolski startujący w kategorii sanshou do 70 kg, który zajął III miejsce. Złoty medal zdobył również trener Krzysztof Brzozowski wygrywając konkurencję form tradycyjnych północnych ręcznych w kategorii wiekowej 34-49 lat.
Ponadto dwoje naszych zawodników Marek i Leszek ukończyli kurs sędziowski zyskując tym samym kwalifikacje sędziego III klasy sportu wushu.
Z kolei 13 września w przerwie zawodów odbyło się zebranie członków Polskiego Zrzeszenia Wushu - organizacji, która była głównym inicjatorem powstania Polskiego Związku Wushu. Na zebraniu tym Krzysztof Brzozowski został wybrany do pięcioosobowego Zarządu tego Stowarzyszenia.

Medaliści Mistrzostw Polski
Od lewej: Bernard Mrzygłocki (z zaprzyjaźnionej szkoły z Lęborka), trener Krzysztof Brzozowski, Leszek Staszyński, Marek Nowopolski