IV Otwarty Turniej Tradycyjnego Wushu | Shaolin Kung Fu Gdynia

Shaolin Kung Fu



Gdynia, 09 marca 2013
RELACJA I WYNIKI
Tegoroczna IV edycja Otwartego Turnieju Tradycyjnego Wushu wzorem lat ubiegłych została rozegrana w hali sportowej Zespołu Szkół nr 9 w Gdyni. Patronat nad imprezą objął Prezydent Gdyni Pan Wojciech Szczurek. Współorganizatorami Turnieju byli: Gdyński Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Uczniowski Klub Sportowy "Cisowa". Otwarcia Zawdodów dokonał Wiceprzewodniczący Rady Miasta Gdyni Pan Jerzy Miotke. W tegorocznej edycji rywalizowało około 60 zawodników.
Reprezentowali oni następujące kluby:

  • Chojnicka Szkoła Shaolin Kung Fu - Chojnice
  • Tiger Team - Kwidzyn
  • Szkoła Czarnego Smoka Kung Fu - Hei Long Shu - Lębork
  • Akademia Chińskich Sztuk Walki - San-Bao - Gdańsk
  • Szczecińskie Stowarzyszenie Pęciu Zwierząt - Szczecin
  • Instytut Sportów Walki i Samoobrony - Vataha - Gdynia
  • MMA Free Fight - Wejherowo
  • Yang's Martial Arts Association - Wrocław
  • Klub Sportowy - Strzebielino Morskie
  • Gdyńska Szkoła Shaolin Kung Fu - Gdynia
  • Shaolin Kung Fu - Sekcja Chińskich Sztuk Walki - Gdynia (organizator zawodów)

Przeprowadzone zostały następujące konkurencje:

  • Formy ręczne północne do 10 lat
  • Formy ręczne południowe do 10 lat
  • Formy z bronią długą do 10 lat
  • Formy ręczne północne 11-14 lat
  • Formy ręczne południowe 11-14 lat
  • Formy z bronią długą 11-14 lat
  • Formy ręczne północne 15-17 lat
  • Formy z bronią krótką 15-17 lat
  • Fromy ręczne północne powyżej 18 lat
  • Formy ręczne południowe powyżej 18 lat
  • Formy z bronią długą powyżej 18 lat
  • Walki Qingda juniorów - kat. wagowe: 70kg, 85 kg
  • Walki Sanda - kat. wagowe: 70 kg, 80 kg, 85 kg, 95 kg
  • Walka pokazowa dzieci
  • Walka pokazowa MMA

Poniżej znajdują się oficjalne wyniki IV Otwartego Turnieju Tradycyjnego Wushu:
Formy ręczne północne do 10 lat
1.Zuzanna Voelkner
2.Jakub Mikołajewski
3.Maksymilian Murszewski
4.Jakub Musiał
5.Wiktor Morski
6.Maksymilian Dziecielski
7.Beniamin Kłosowski
8.Jakub Dziecielski

Formy ręczne południowe do 10 lat
1.Jakub Mikołajewski
2.Beniamin Kłosowski
3.Zuzanna Voelkner
4.Maksymilian Murszewski

Formy z bronią długą do 10 lat
1.Jakub Musiał
2.Wiktor Morski

Formy ręczne północne 11-14 lat
1.Katarzyna Pietras
2.Maciej Wiwatowski
3.Oskar Tabaka
4.Michał Wróbel
5.Michał Salamon
6.Michał Szulist
7.Eryk Działo
8.Maciej Hrycyk
9.Jakub Okuniewski
10.Robert Rompczyk
11.Maciej Wieczór
12.Miłosz Zawierucha

Formy ręczne południowe 11-14 lat
1.Michał Szulist
2.Robert Rompczyk
3.Jakub Okuniewski

Formy z bronią długą 11-14 lat
1.Michał Salamon
2.Maciej Hrycyk
3.Oskar Tabaka

Formy ręczne północne 15-17 lat
1.Monika Muszyńska
2.Krzysztof Miotke
3.Paweł Dąbrowski
4.Paweł Topolewski
5.Daniel Gawlik
6.Maciej Trojan

Formy z bronią krótką 15-17 lat
1.Krzysztof Miotke
2.Monika Muszyńska
3.Paweł Topolewski

Fromy ręczne północne powyżej 18 lat
1.Leszek Staszyński
2.Mateusz Kajnath
3.Piotr Wróbel

Formy ręczne południowe powyżej 18 lat
1.Krzysztof Głownia
2.Piotr Wróbel

Formy z bronią długą powyżej 18 lat
1.Leszek Staszyński
2.Piotr Wróbel
3.Dorota Rybczyńska
4.Krzysztof Głownia

Qingda 70 kg
1. Mateusz Bojanowski - Tiger Team - Kwidzyn
2. Michał Zbonik - Shaolin Kung Fu - Sekcja Chińskich Sztuk Walki - Gdynia
3. Maciej Pokrzeptowicz - Tiger Team - Kwidzyn

Qingda 85 kg
1. Krzysztof Miotke - Shaolin Kung Fu - Sekcja Chińskich Sztuk Walki - Gdynia
2. Gracjan Góral - Szczecińskie Stowarzyszenie Pięciu Zwierząt - Szczecin

Sanda 70 kg
1. Paweł Boroch - Feniks - Reda
2. Paweł Piotrowski - Tiger Team - Kwidzyn
3. Krzysztof Tyszkiewicz - Shaolin Kung Fu - Sekcja Chińskich Sztuk Walki - Gdynia

Sanda 80 kg
1. Grzegorz Treliński - Klub Sportowy - Strzebielio Morskie
2. Piotr Zieliński - Instytut Sportów Walki i Samoobrony Vataha - Gdynia

Sanda 85 kg
1. Robert Węsierski - San Bao - Gdańsk
2. Dariusz Dziecielski - Shaolin Kung Fu - Gdynia
3. Maciej Dolata - Tiger Team - Kwidzyn

do 80 kg
1. Robert Węsierski - Akademia Chinskich Sztuk Walki - San Bao - Gdańsk
2. Cezary Sokół - Tiger Team - Kwidzyn
3. Ludwik Tochman - Szkoła Czarnego Smoka Kung Fu - Hei Long Shu - Lębork

Sanda 95 kg
1. Waldemar Wozinski - Chojnicka Szkoła Shaolin Kung Fu - Chojnice
2. Przemysław Belczewski - Gdyńska Szkoła Shaolin Kung Fu - Gdynia
3. Jędzrzej Dolata - Feniks - Reda

W walkach pokazowych wystąpili:
  • walka pokazowa dzieci - Krystian Jędrzejewski i Szymon Chmielewski - Tiger Team - Kwidzyn
  • walka pokazowa MMA - Bartosz Szymula i Piotr Klimont - Shaolin Kung Fu - Sekcja Chińskich Sztuk Walki - Gdynia

  • Organizator składa podziękowania: Panu Leszkowi Staszyńskiemu, Alicji Brzozowskiej, Aleksandrze i Bernardowi Mrzygłockim za pomoc w sprawach organizacyjnych, Panom Aleksandrowi Kuźminowi i Mariuszowi Byczkowskiemu z UKS "Cisowa", Małgorzacie Gajkiewicz i Jakubowi Krysińskiemu za wsparcie inforatyczne oraz wszystkim sędziom.



    Patroni medialni:

    eska


    express
    Współ‚organizatorzy:

    GOSIR

    UKS Cisowa
    Partnerzy:

    gdynia

    Centrum StudiĂłw Azji Wschodniej